יום רביעי, 27 באפריל 2011

האתרים המובילים למתכוני-בריאות, ללא סוכר וקמח לבן, ללא גלוטן!

שלום שלום !

במהלך הקריאה שלי את הספר המעולה של סינפסות - מסע אל ממלכות פנימיות (המדריך לבריאות שיש בה שמחת חיים) נחשפתי להדרכה שלהם להפסיק לצרוך מהסם הלבן (כן בדיוק מה שאתם חושבים: סוכר לבן וקמח לבן, ה' ישמור ויציל...). מה שזה אומר מבחינתי זה גם להתחיל לאכול לחמים מקמח מלא או פריכיות אורז וטחינה ולהפסיק מכל הממתקים והמיצים למיניהם (שהרי הם עשירים בסוכר לבן) ובשביל קצת מתוק על הנשמה הייתי לוקח דבש בתוך התה שלי (בלי קפאין, באמת !!! זו חליטה:-) ).

רק מההימנעות מכל זה התחלתי לרדת במשקל בצורה יפה ולהרגיש יותר עירני. ומה הפלא, הרי הפסקתי לנשנש מכל הבא ליד כי זה סוכרים וקמח, הפסקתי לשתות מיצים מזדמנים כי זה סוכר, הפסקתי עם הקוראסונים והבורקסים כי זה קמח לבן (ועוד בצק עלים - שזה בכלל משמין...). כדי להצליח אימצתי לעצמי סיסמה קטנה מן המקורות שתעודד אותי בכל פעם שאני נמנע מהסוכרים והבצקים: "מדבר שקר תרחק!". כי הרי הסוכרים והקמח הם בעצם שקר - אתה חושב שהם מזינים אותך והם אינם מזינים כלל("בסוכר לבן אין מרכיבי תזונה. קמח לבן הוא מעובד, עמילן לא טבעי. אלה אינם נחשבים למזון, הם אינם מזינים את הגוף." ). בקיצור - שקר. את הרעיון לאמץ לעצמי סיסמה קיבלתי גם כן מהספר המעולה של ד"ר דינה אייזן. בעקבותיו גם כשהיו מציעים לי ממתקים או קפה הייתי מייד מעווה את פניי "בעעע...". פעם אחת הציעו לי קפה ואמרתי להם "לא..." ומישהושהיה ליד אמר שזה נשמע כאילו הציעו לי משהו אסור. הוא לא ידע כמה שהוא צודק...

הבעיה היא שאחרי כמה זמן זה מתחיל לשעמם. בכל זאת מתחשק איזה משהו מתוק וכמה כבר אפשר למרוח דבש עם טחינה על פריכיית אורז מלא? גם כשאמרתי לאמא שלי שאני רוצה שתכין לי ליום ההולדת עוגה ללא סוכר וללא קמח היא פשוט נשארה חסרת אונים כמו ילד שלקחו לו את הסוכריה (שהיא מלאה בסוכר לבן אז תכלס טוב שלקחו לו... ;-) ).

לכן החלטתי לנסות לאגד פה כמה אתרים שמציעים מתכונים למאכלי בריאות - ללא סוכר וקמח לבן. במהלך השיטוטים שלי ברשת גיליתי פשוט קוראים לזה "דיאטת גלוטן" ולכן אפשר גם לחפש פשוט מתכונים ללא גלוטן. אמנם - ראו הוזהרתם, אינני מרבה לבשל מתוך מתכונים (או בכלל, אין לי מטבח כרגע) אז אני פשוט מביא את האתרים שמצאתי ובע"ה וגם בעזרת התגובות שלכם נתחיל לדרג את האתרים הטובים ביותר מתוכם.

האתרים המובילים למתכוני בריאות - ללא קמח וסוכר לבן, ללא גלוטן !

האגודה לחולי צליאק, דף המתכונים.
למרות שהדף עצמו נראה כאילו הוא חולה במשהו וכמעט ללא עיצוב חדשני, התוכן מכפר על הכל - המון המון מתכונים ללא גלוטן, כולל כמה מתכוני פיצות. בעבר האגודה הוציאה חוברת מתכונים (שמוצעת כעת בתשלום) והרבה מהמתכונים נמצאים באתר.

אופק חדש - מתכוני מזון חי (Raw Food)
מעצם היותם מתבססים על מזון חי, אין מצב שיש שם קמח לבן או סוכר לבן שכן הם מעובדים ומהעיבוד שלהם התחילה כל הבעיה. תמצאו כאן מתוקים ומיצים וגם מנות עיקריות - הכל על בסיס הצומח. חסרונות: משתמשים בכל מיני כלים מיוחדים (כמו אקסקליבור, מייבש מזון, ויטמיקס ועוד) ולא תמצאו שם מאפים ולחמים אלא קרקרים וכן משקאות מזינים וטעימים להכנה בבלנדר.


עמוד המתכונים של פיליס גלזר ב YNET
(להתקין ADBLOCK לשמירת העיניים לפני...) הרבה מאוד מתכונים מעולים ובריאותיים מאוד שעונים על הדרישות.

שירשור מתכונים ללא גלוטן של מתכונים.נט
מכיל בתוכו גם כל מיני קישורים לאתרים אחרים עם מתכונים ללא גלוטן.

CookShare פורטל לשיתוף מתכונים.
עדיף לבצע בפנים חיפוש עם המילים "ללא גלוטן" שם המתכונים היותר מעניינים (הרי ברור שמתכון של אורז עם גזר הוא ללא גלוטן, נכון?)

בישולוג - המתכונים ללא גלוטן
שימו לב שלא כל המתכונים באתר הם ללא גלוטן, רק מי שמופיע תחת התגית "ללא גלוטן".

בגדול השיטה פשוטה מאוד וחוזרת על עצמה: כנסו לאתרי מתכונים בעלי תגיות ותלחצו על התגית "ללא גלוטן" או שפשוט תחפשו בגוגל בצורה כזו: site:thisCookingSite.com "ללא גלוטן". אתם מוזמנים לכתוב לנו את האתרים הטובים ביותר שמצאתם!

אתרי מתכונים נטולי גלוטן באנגלית
לאלו מכם שמסתדרים טוב עם אנגלית יש מבחר עשיר הרבה יותר. מספיק להריץ חיפוש קליל בגוגל עם המילים Gluten-Free recipes וסגרנו את הבסטה.
כמה נבחרים בכל זאת: (אתם מוזמנים להוסיף משלכם בתגובות!)

בית ספר לבישול ללא גלוטן, דף המתכונים.
ולמי שמוכן להתאמץ שידע שיש עוד הרבה מתכונים מפוזרים בין דפי האתר ואפשר לחפש בקלות... בין היתר יש שם פיצה ללא גלוטן ואפילו בירה. אחח... "מה רבו מעשיך השם"...


זהו.
אתם מוזמנים לכתוב לנו את האתרים הטובים שהעליתם בחכתכם ונוסיף אותם לכאן !
יום טוב !


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה