יום רביעי, 15 בדצמבר 2010

תודות ופרגונים לעצמי

בע"ה

טוב, אני מנסה לרשום פה רשימת תודות ופרגונים לעצמי. אלו השיעורי בית שקיבלתי.
בשם ה' נעשה ונצליח.

טוב, אז... תודה לה' שהעיר אותי בבוקר!
בכלל, קשה לי לרשום ככה סתם תודות לעצמי בלי לומר תודה לה'. ובכלל, מה הרעיון לומר תודות לעצמי? כאילו הכל מתחיל ממני, הכל מתחיל ונגמר בי. "אני היאור ואני עשיתיני" כמו שאומר פרעה (שם רשעים ירקב).

אז קודם כל נזכור, שכל מה שיש לי זה בזכות השם. הכל. גם הדברים הפיסיים, החומריים וגם התכונות שלי, המידות שלי.
אז לפני הכל אני רוצה לתת תודה גדולה לה' על כל מה שהוא נתן לי.
עכשיו, בשביל להבין כמה דברים נהדרים השם נתן לי, אילו מידות טובות הוא נתן לי. ולא לשכוח שכל המתנות שלו לא ניתנו לי סתם, אלא כדי שאשתמש בהם לקיים את ייעודי בעולם (יהי רצון שאזכה לגלות מהו). אם כך, ככל שאני אכיר יותר במתנות שהוא נתן לי כך אוכל להבין יותר את ייעודי וכך אוכל לזכור יותר טוב שקיבלתי הרבה כלים ועכשיו אני צריך לממש אותם ולא להתבטל ולהשתפל אלא לזכור את המחייבות שלי אליו.
כמו שכותב רבנו בחיי בחובות הלבבות, שהשער השני (אם אינני טועה) הוא שער הבחינה - לראות כמה טוב ה', איך הוא סידר את עולמו וכמה דברים הוא נתן לי ומתוך כך להבין כמה אני חייב לו ולהתקדם לשער הבא בספרו - שער עבודת הא-לוקים (אם אינני טועה).
אם כך, יוצא שטוב מאוד שאני אכיר את טבעי ואכין רשימת תודות ופרגונים לעצמי (מתוך הכרה שהכל מהשם) כי זה ידרבן אותי להחזיר טובה לה' ולעבוד אותו במרץ ! א-מן כן יהי רצון!
אז תודות ופירגונים, here i come !
אז אני מפרגן לעצמי על העצב שהיה לי בבוקר כשגיליתי שקמתי באיחור. ב"ה שזה כואב לי ושאני רוצה לקום מוקדם לתפילה!
ואני מפרגן לעצמי על תחושת אי הנעימות כשאיחרתי לחברותא שלי בבוקר, ב"ה שאני לא שם עליו פס...
ואני מפרגן לשנינו על העמקות שבה אני והוא למדנו ועל כך שהבנו את הסוגיה כמעט לגמרי בזמן הקצר שהיה לנו!
כל הכבוד לי !
אני מפרגן לעצמי גם על הרשימה הזו שאני עושה כעת. כל הכבוד לי שאני ככה מנסה להתקדם ולהשתפר כמה שאפשר ולא מתייאש! ב"ה שנתן לי כוחות לקום אחרי נפילות ולא להתייאש ולנסות שוב להתקדם למרות הנפילות הרבות ! (שבע יפול צדיק וקם... לא שאני צדיק, הרי אני נופל הרבה יותר משבע... :-| )
אני מפרגן לעצמי על האיכפתיות שלי לגבי כל מיני דברים. זה כל כך יפה וחשוב שאכפת לי . תודה לך השם שנטעת בי איכפתיות!!!

אמנם לומר תודה לעצמי זה נראה לי קצת מוזר... מה תודה? אם כבר תודה לה' שנתן לי הכל, תודה לחברים שעזרו לי... לרב... תודה לחבר שלי שניסה לשדך לי מישהי. על מה אומר לעצמי תודה? תודה לי שאכלתי היום ! מזל שאכלתי, אם לא הייתי אוכל... איך הייתי מתבאס, לא הייתי יכול לסלוח לעצמי! תודה לי שדאגתי לעצמי לשתות. או , הנה אחד טוב !!! תודה לעצמי על זה שפיניתי חצי שעה אחר הצהריים והלכתי לנוח. כל כך הרבה פעמים אני מקפח לעצמי את המנוחה הזו והיום התעקשתי לנוח ולא "לסחוב" עוד כמה שעות בעייפות. ב"ה שנחתי! ותודה לעצמי שהרשיתי לעצמי לנוח.

וואי, לא חשבתי שזה יהיה כך. אני מרגיש די מרומם. מוזר. לומר לעצמי תודה... מי חשב על זה. באמת פעם ראשונה בחיים. פירגונים לעצמי זה קורה מידי פעם, בשביל להתעודד, אבל תודה. מי היה מאמין???
אז תודה גם למי שאמרה לי לעשות את הרשימה הזו. (כ"כ יותר טבעי לי לומר תודה למי שמסביב מאשר לעצמי. אני מקבל את הטובות שלי כמובן מאליו. ) אז תודה לעצמי שישבתי ופתחתי את הבלוג הזה ובע"ה שארשום לתוכו את הרשימות הללו שיעזרו לי להתקדם, ואת המסקנות שלי מהטיפול ואולי עוד דברים, מי יודע.

כבר הרבה זמן חשבתי לעשות משהו כזה, אבל לא עשיתי. ועכשיו עשיתי. סוף סוף.
אז תודה לי שפתחתי את הבלוג הזה ותודה לה' שנתן לי את הרעיונות הללו... :-)
ועכשיו אני צריך ללכת לישון אחרת אני אאחר גם מחר (למעשה כבר לפני שעה הייתי אמור ללכת... אבל העבודה הזו מושכת אותי...) אז תודה לי שאני הולך לסגור עכשיו את המחשב וללכת לחדר לישון!

לילה טוב !
לירן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה